Ev Ses Sistemleri Gerçekten Gerekli Mi?

Ev Ses Sistemleri Gerçekten Gerekli Mi?

Ses Sistemi Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz

İnsanın kalesi olan evinde, sessizliği keyfe dönüştürmek için tarzını yaşamasına yardımcı ses sistemlerinin onlara yaşattığı his ve sağladığı konforu anlatmaya çalıştık.

  • “Gel abi maçı bizde izleyelim süper 5+1’im var!”
  • “Ya ne para vereceğiz sinemaya, ayaklarımızı uzatalım, mısır da buluruz, müthiş yeni bir ses
  • sistemim var, görmen lazım…”

Bu ve buna benzer söylemler size de tanıdık geliyorsa, siz de sesi sadece duymakla yetinmeyen, sesin her ayrıntısını anlamak isteyen, detayları kesinlikle kaçırmak istemeyen keyif düşkünlerindensiniz demektir. Bazıları için bir futbolcunun şut çekerken ayağının hızla topla buluştuğu andaki o tok sesi ya da bir savaş filminde kılıcın kınından çıktığı andaki o tiz sesi kulağının tam da içinde hissetmek olmazsa olmaz bir keyif. Bu nedenle görüntü kalitesine hizmet eden son teknoloji televizyonların yanında mutlaka yine son teknoloji bir ses sistemine sahip olmak, izleyici keyfinin bütünlüğünü sağlıyor. Ses sistemleri tabii ki sadece izlediğini daha da keyifli hale getirmek için değil. Sabahın köründe uyanmışsınız, sıkıcı işinize gitmek için hızla hazırlanmalısınız, telaş içerisinde duşa giriyorsunuz… Suyun yanında ses sisteminiz size yardımcı olarak temponuzu arttıracak bir şeyler çalıyor… Ya da akşam iş dönüşü alemci arkadaşlarınız gelmiş, az kavun biraz peynir ve iki duble rakı, konmaz mı yanına Müzeyyen Senar ya da Zeki Müren, öyle uzaktan değil derinden… Evinizin soundu, yaşam tarzınızı yansıtan önemli bir araç. Bu araçların artık kablosuz ağlarla bir bine bağlanabilir oluşu, uzaktan kumandalarla ya da entegre cep telefonları ile yönetilebilir oluşları keyif düşkünlerine inanılmaz bir konfor sağlıyor.

Televizyonu Keyifli Hale Getirmek Mümkünmü

Teknolojinin bizi getirdiği son nokta sınırları sınırsızca zorlamak… Dolayısı ile evdeki sese önem veren keyifçilerin hayallerinde, evde kendilerini takip eden bir ses sistemi olsa gerek! Evet, neden olmasın? Bizce imkansız değil! Bir odadan diğerine geçerken, mutfaktan su almak için yerinizden kalktığınızda, sıkışıp lavaboya kaçtığınızda ses sizinle gelse fena mı olur? Evlerinde sessiz duramayanlar için; evin her bölümüne yerleştirilecek, her odanın büyüklüğüne ve yapısına uygun hoparlörlerde bulundurulacak sensör ya da buna benzer bir teknoloji ile böyle bir konfor sağlamak da mümkün olacaktır.