Petrol Ofisi Yağları Hakkında

Petrol Ofisi Yağları Hakkında

Mekanik cihazların birçok alanında kullanılan madeni yağlar, cihazların yüksek performanslı ve uzun ömürlü olmasını sağlar. Metal bir film gibi çevreleyen yağlar, aşınma ve sürtünmeye bağlı oluşan problemlerin ortadan kaldırılmasına olanak tanıyan sistemler, aynı zamanda disk içindeki kirlerin de tutunmasını engeller. Temizleme performansı üzerinde oldukça başarılı sonuçlar elde edilmesini sağlayan madeni yağlarda uygulama yapılacak alana göre seçim yapılması önemlidir.

Petrol Ofisi Yağlarını Birbirine Karıştırmayın

Yağların birbirine karıştırılmaması önemlidir. Motora zarar verebilen ve kullanılan cihazın garanti kapsamından çıkmasına dahi neden olabilecek yağların uzmanların tavsiyesine göre uygulanması önemlidir. Yağ filtresi temizleme performansına da sahip olan ürünleri mecbur kalmadıkça diğer yağ türleri ile karıştırmamalısınız. Yağların içine farklı katkı maddelerinin de kullanılmaması önemlidir. Ürünleri temin ederken online mağazalar gibi orijinal yağ arzı gerçekleştiren markaları tercih edebilirsiniz. Motordaki yağın kimyasal değişikliklere uğramaması için önerilen petrol ofisi yağları kullanımı oldukça önemlidir. Eğer mevcuttaki yağ üzerine yeni bir yağ eklenimi yapılacaksa ek yapılacak yağın mevcuttaki yağ ile aynı viskozite sınıfında ve performans seviyesinde olması önemlidir.

Sentetik ve Mineral Petrol Ofisi Yağlarını Birbirine Karıştırmayın

Tüm yağ türlerinde olduğu gibi sentetik ve mineral yağ karıştırmama durumu Petrol Ofisi yağları için de geçerlidir. Yağın kimyasal yapısına zarar veren karışım durumu ileride daha büyük sorunların meydana gelmesine neden olabilir. Araçlarda kullanılacak yağlarda üretici ve yetkili servisin önerilerine göre yağ değişimi yapılabilir. Yağların değişim süreleri yağın piyasaya çıkmadan önce yapılan testlere göre belirlenir. Kullandığınız yağın bozulup bozulmadığını anlamak içinse bazı fiziksel ve kimyasal testlerin yapılması gereklidir. Yapılan testler sonucunda yağın kullanım durumu ortaya çıkar. Bu testler, laboratuvar ortamında gerçekleştirilir.