Gözenek Sıkılaştırıcı Doğal Maske Önerileri

Gözenek Sıkılaştırıcı Doğal Maske Önerileri

Her insanın cildinde büyük veya küçük mutlaka gözenek bulunmakta ve büyük gözenek yapısına sahip olan ciltler genellikle yağlı cilt tipleri olmaktadır. Küçük gözeneklere sahip olan cilt tipi ise kuru cilttir. Genellikle büyük yapıda olan gözenekler kişiyi rahatsız eder ve gözenek tedavisi uygulanmaz ise ciltte sivilce ve siyah nokta problemleri görülmeye başlar. Ciltteki gözenekler cildin sağlığını korur, vücuttaki terler gözenek yardımı ile dışarı atılır.

Kil Maskesi

Kil maskesi cilde düzenli uygulandığı zaman ciltteki fazla yağı alır ve cildin yağ dengesini düzenler. Kil maskesini haftada 1 defa cildinize uygulayarak ciltteki tıkanmış olan gözenekleri açarak temizlenmesini sağlayabilirsiniz. Bunun için gerekli olan tek malzeme kildir. Bir miktar kili yeterli olan suyun içerisine ekleyerek güzelce karıştırıp uygulamaya geçebilirsiniz.

Gözenek Sıkılaştırıcı Doğal Maske

Malzemeler:

  • 2 tatlı kaşığı zeytinyağı
  • 4 tatlı kaşığı şeker
  • 2 damla taze sıkılmış limon suyu

Hazırlanışı: Yukarıdaki malzemelerin hepsini bir kase içerisine ekleyerek güzelce karıştırın. Hazırlanan gözenek sıkılaştırıcı maskeyi cildinize eşit miktarda sürün ve maskeyi cildinizde 2-3 dakika kadar bekletip cildinizi soğuk su ile yıkayın. Gözenekler üzerinde etkili olan doğal maskeyi cildinize haftada 2 veya 3 defa uygulayabilirsiniz.

Gül Suyu Maskesi

Malzemeler:

  • 1 adet orta boy salatalık
  • 2 yemek kaşığı gül suyu
  • 3 damla limon suyu

Hazırlanışı: Öncelikle salatalığı bir robot içerisine atarak salatalığı püre haline getirip üzerine diğer malzemeleri de ekleyin ve iyice karıştırın. Elde edilen gözenek sıkılaştırıcı maskeyi bir pamuk yardımı ile cildinize güzelce sürün ve maskeyi cildinizde 15-20 dakika kadar bekletip cildinizi soğuk su ile yıkayın. Maskeyi haftada 1 defa cildinize uygulayabilirsiniz. Maske düzenli olarak kullanıldığında yani 1 ay kadar düzenli kullanılırsa gözeneklerin sıkılaştığını fark edeceksiniz.

Yumurta Maskesi

Malzemeler:

  • 1 adet yumurta beyazı
  • 2 tatlı kaşığı süt
  • 1 tatlı kaşığı bal

Hazırlanışı: Temiz bir cam kase içerisine öncelikle bal ile sütü ekleyin ve güzelce karıştırın. Daha sonra üzerine yumurtayı da ekleyerek karıştırmaya devam edin. Hazırlanan yumurta maskesini eliniz ile gözeneklerinizin bulunduğu bölgeye sürün, maskeyi yüzünüzde 15-20 dakika bekletip bol soğuk su ile temizleyebilirsiniz. Maskeyi haftada bir defa cildinizdeki gözenekli olan bölgelere uygulayabilirsiniz.