İnterkom Kulaklık ile Konforlu Sürüş

İnterkom Kulaklık ile Konforlu Sürüş

İnterkom kulaklık sürüş esnasında müzik dinleme, telefon görüşmesi ve intercom sistemi kullananların tercih edilen bir yöntemdir. İnterkom sistemi motosiklet sürücüleri için büyük önem taşıyor. Sürüş esnasında gruptakilerle ya da ikili gezilerde artçı ile konuşmanın önemi büyüktür. Böylece kimse arkada kalmayacağı gibi olumsuz durumlarla karşılaşıldığında acil arama yapma gibi durumlara da katkı sağlıyor. İnterkom sistemi Bluetooth ile telefona bağlanıp handsfree özelliği sunan modellere de sahiptir. Telefonların eşleşme işlemi tamamlandıktan sonra mikrofonlu kulaklıklar iletişim için yeterli oluyor. Güvenli bir sürüş isteyenler ise Bluetooth kulaklık kullanmayı tercih ediyor. Bluetooth sayesinde herhangi bir kabloya gerek duymayan kulaklıklar daha kaliteli bir ses aktarımı gerçekleştirmektedir. Bu da net bir şekilde iletişim kurmanızı sağlıyor. Eğlence isteyenler için ise radyo ve mp3 çalma özelliğinin yanında en önemli özelliği kesintiye uğramaması olarak gözüküyor.

İnterkom Kulaklık Özellikleri

Kaskta kulaklık yuvaları bulunmuyorsa motosiklete Bluetooth interkom seti, kaydırmaz aparatı ve güçlü yapışkan bantı aracılığı ile kolaylıkla takılır. Tek kulaklık kullanmak sürüş güvenliğini de artırır. Ortam sesini kaliteli biçimde duyulmasına da imkân sağlar. Ancak bunun için mutlaka mikrofonun kaskın içinde olmalıdır. İnterkom kulaklık dar kasklarda kullanılabilmesi için kablolu mikrofonlar kullanılır. GPS teknolojisini kullanarak navigasyon talimatlarını da iletebiliyor. En önemlisi interkom ya da müzik bağlantısını kesmiyor.

İnterkom Kulaklık Fiyatları

İnterkom kulaklık piyasada farklı çeşit ve modellerde bulunuyor. İnterkom sistemi ve kask modelline uyumlu olan kulaklıkların seçimi önemlidir. Her kulaklık her kaska ve yeni nesil motosikletle uyum sağlayamayabiliyor. Bu nedenle de interkom kulaklık fiyatları da modele ve çeşide göre farklılık gösteriyor. İnternet sayfaları üzerindeki ilgili online firmaları ziyaret edebilir interkom kulaklık ürünlerini yakından inceleyebilirsiniz.