Taksitle Arsa Satın Alma İmkanı

Taksitle Arsa Satın Alma İmkanı

Taksitle arsa almak isteyen gayrimenkul yatırımcılar gün geçtikçe çoğalmaktadır. Artan arsa fiyatları, yatırım yapmak isteyen kişileri alternatifler aramaya teşvik etmektedir. Alınan arsanın değeri gün geçtikçe artabilecekken arsaya ödenen taksit tutarı aynı kalacaktır. Taksite arsa alma imkanı için farklı alternatifler mevcuttur. Gayrimenkul şirketlerinin senet karşılığı taksit yapması veya bankalardan çekilebilecek arsa kredileri taksitle arsa almak isteyen yatırımcılara bir seçenek olacaktır. Bu konuda bilgi almak ve merak ettiğiniz soruları sorabilmek açısından internet sayfalarını üzerindeki ilgili online firmalara bakabilir ve buradan detaylı bir şekilde inceleme yapabilirsiniz.

Taksitle Arsa Satın Alabilmek İçin Banka Kredisi Alınır Mı?

Taksitle arsa almak isteyen yatırımcıların aklına ilk gelen yöntem banka kredisi ile arsa alabilir miyim sorusudur. Bu sorunun cevabı evettir. Bankalar bireysel bir kredi türü olan arsa kredisi verebilmektedirler. Kredi veren her bankanın başka bir prosedürü olmak kaydıyla genel olarak arsa kredisi ; satın alınmak istenen arsanın imarlı olması durumunda arsaya ipotek konularak veya arsanın imarı yok ise sahip olduğunuz başka bir gayrimenkule ipotek koydurarak arsa kredisi kullanabilirsiniz. Satın alacağınız arsanın ekspertiz değerinin yüzde kaçına kredi verileceği ise bankadan bankaya değişim göstermektedir. Taksitle arsa alabilmek için kullanmak istediğiniz arsa kredisi faiz oranları konut kredisi faiz oranlarına benzerlik göstermektedir .Ancak şunu da unutmamak gerekir her bankanın kredi verme prosedürü birbirinden farklıdır.

Taksitle Arsa Alabilmek İçin Gayrimenkul Şirketlerinin Sunduğu İmkanlar

Taksitle arsa satın almak isteyen yatırımcıların bir diğer seçeneği gayrimenkul şirketlerinin sunduğu imkan senet karşılığında taksit yapmaktır. Arsa yatırımı yapıp zaman içinde yatırımdan kazancının artmasını bekleye kişiler gayrimenkul şirketlerinin senet kaşığı taksit imkanını değerlendirmek isteyebilirler. Bir senet imzalamadan önce alınmak istenen arsanın imar durumu ,metrekaresi ve satış fiyatı hakkında detaylı araştırma yapmak gerekir. Güvenilir resmi kurumlardan destek alarak paranızı ve yatırımınızı güvende tutabilirsiniz.