Tiles Stone Nedir?

Tiles Stone Nedir?

Tiles Stone, yer döşemelerinde ve iç duvarlarda kullanılan bir malzeme türüdür. Dayanıklılığı, çok yönlülüğü ve estetik çekiciliği nedeniyle son yıllarda giderek daha popüler hale gelmiştir. Karolar çeşitli renklerde, boyutlarda, şekillerde, dokularda, stillerde ve yüzeylerde gelir.

Tiles Stone Avantajları Nelerdir?

Tiles Stone tipik olarak küçük parçalar halinde kesilmiş mermer, granit veya arduvaz gibi doğal taşlardan yapılır. Fayanslar daha sonra harçla birbirine yapıştırılır ve hem dayanıklı hem de su geçirmez düz bir yüzey oluşturmak için harçla kapatılır. Bu da karo taşını mutfaklarda, banyolarda veya nem hasarına karşı uygun şekilde kapatılmadığı takdirde dökülmelerin hızla meydana gelebileceği diğer ıslak alanlarda kullanım için ideal hale getirir. Karo taşı, balıksırtı veya chevron tasarımları gibi çeşitli desenler kullanılarak zeminlere veya duvarlara doğru şekilde döşendiğinde inanılmaz derecede estetik olmasının yanı sıra, ahşap veya laminat parke seçenekleri gibi diğer malzemelere kıyasla üstün dayanıklılık sunar. Karo taşı lekelere ve yağ gibi çıkarılması zor maddelere karşı oldukça dayanıklıdır, bu nedenle alttaki yüzeye zarar verme korkusu olmadan kolayca temizlenebilir. Birkaç yılda bir düzenli sızdırmazlık işlemleriyle zaman içinde uygun şekilde bakımı yapıldığında, bu malzeme solmadan veya rengi solmadan nesiller boyu dayanacaktır.

Tiles Stone Atıklarından Nasıl Yararlanılır?

Tiles Stone atıklarının en güzel yanı çok yönlü olmasıdır. Küçük karo taş parçaları, sandalye veya bank gibi mobilya parçalarına vurgu veya detay olarak eklendiğinde harika eklemeler yapar. Karo taşlar, ahşap veya metal gibi diğer malzemelerle birleştirildiğinde kuş banyoları, basamak taşları, duvar asmaları gibi gerçekten benzersiz bahçe sanatı parçaları oluşturmak için harika görünür. İster inanın ister inanmayın, aslında kiremit taşı atıklarından duvarlar inşa edebilirsiniz. Baraka veya çardak gibi dış mekân yapıları için çekici ancak az bakım gerektiren bir seçenek arıyorsanız tiles stone tercih etmelisiniz.

Tiles Stone Fiyatları Ne Kadar?

Tiles Stone taşının maliyeti, ürünün malzemesine ve kalitesine bağlı olarak değişir. Maliyet, nereden satın aldığınıza ve kurulum için ne kadar kapsama alanına ihtiyaç duyulduğuna bağlı olarak büyük ölçüde değişebilir. Seramik karo, dayanıklılığı, montaj kolaylığı, mevcut renk/doku/boyut çeşitliliği nedeniyle doğal taş karo seçeneklerinden daha ucuz olma eğilimindedir. Bu konuda bilgi almak ve merak ettiğiniz soruları sorabilmek açısından internet sayfalarını üzerindeki ilgili online firmalara bakabilir ve buradan detaylı bir şekilde inceleme yapabilirsiniz.