Kadın Kanseri Sigortası Nedir?

Kadın Kanseri Sigortası Nedir?

Sağlık sigortalarında yeni poliçe türleri oluşturulmaya ve zor durumda olan hastalara destek olunmaya devam ediliyor, kadın kanseri sigortası da kadınların en çok yakalandıkları kanser türlerine karşı kadınlara yeni bir güvence türü olarak geliştirilen bir sigorta türü. Kadınlar için özel geliştirilen kadın kanseri sigortası ve kapsamı hakkında online internet sayfalarından bilgi alabilirsiniz.

Kadın Kanseri Sigortası Kapsamı Nedir?

Kadınlar için risk teşkil eden kanser türlerine karşı geliştirilen ve bu zorlu süreçte kadınlara maddi destek sağlayan kadın kanseri sigortası bu sürecin daha kolay atlatılmasına yardımcı olur. Poliçe kapsamındaki kadın kanseri türlerine karşı güvence sağlayan bu sigorta hastalığın ortaya çıkması ile birlikte tedavi süreci boyunca kullanılabilir.

Hangi Risk Grupları Sigorta Kapsamında

Meme kanseri, rahim kanseri gibi kadınların sıklıkla yakalanmış oldukları ve bu yüzden kadın kanseri olarak adlandırılan hastalıkların tedavi sürecinde destek sağlayan kadın kanseri sigortası tedavi masraflarında, tedavi sürecinde ortaya çıkan maddi ihtiyaçlarda, evde bakım ihtiyacında, rahibilitasyon ve psikolojik destek ihtiyacı duyulduğunda devreye giren bir sigorta türüdür. 18-65 yaş arası tüm kadınlar bu teminattan yararlanabilir. Meme, rahim, vulva, yumurtalık, rahim içi kanserlerinin tedavi süreçlerini kapsayan kadın sigortası farklı teminat miktarlarına sahiptir. Prim ödemeleri de teminat miktarına göre belirlenir. Sigortalı bu teminat miktarlarını ve prim ödemelerini kendi bütçesine göre belirleyebilir. Teminat tutarı sigortalının vefatı halinde hak sahiplerine ödenir. Detaylı bilgi almak için online internet sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.