Komponent Kablolar Ses İletimi Yapar Mı?

Komponent Kablolar Ses İletimi Yapar Mı?

Komponent Video Kabloları

Özellikle video oynatma özelliği olan cihazlarda girişi bulunan komponent kabloların ses iletimi yapıp yapmadığı da merak konusudur. https://www.fidersan.com/elektronik-komponentler adresi üzerinden firmamız tarafından satışı yapılan ürünleri inceleyebilir ve yine site üzerinden fiyat teklifi alabilirsiniz. Bilgisayar, DVD gibi cihazlarda bulunan bu girişlerin kabloları 3 renkten meydana gelmektedir. İki renk sinyali ve bir adet de parlaklık sinyali bulunan kablolarda ses iletimi yapılmamaktadır. Özellikle bu kablo çeşidi kompozit kablolar ile çok karıştırılmaktadır. Cihazlarda bulunan giriş yerine bu kablo takılıp görüntü iletimi sağlanırken, ayrıca cihaza ses iletimi için ayrı bir kablo da takılması gerekmektedir. Bu şekilde oluşan kompozit kablolar da üç renkten oluşmakta ve ses sinyallerini beyaz ve kırmızı kablolar taşımaktadır. Ayrıca sarı da video sinyallerini taşımaya yardımcı olmaktadır.

Komponent Kablolarda Tercihiniz Fidersan

Video sinyalleri görüntünün netleştirilmesi amacı ile birkaç parçaya bölünmektedir. Genelde üç ayrı bileşenden meydana gelen bu kablolar ile analog videoların iletimi sağlanmaktadır. İşte bu analog videolara aslında komponent video adı verilmektedir. Bu kablolar cihaza,

  • Kaliteli görüntü
  • Renk sürekliliği
  • Gelişmiş çözünürlük gibi unsurları kazandırmaktadır.

Firma olarak uzun yıllardan beri süre gelen tecrübemiz ile elektronik devre elemanları konusunda siz değerli müşterilerimize hitap ediyoruz. Yurt içi ve küresel çapta tamamen orijinal devre elemanlarının tedarikini yapıyoruz.