Mantolama

Mantolama

Mantolama Avantajları

Mantolama dünya genelinde kullanılmakta olan ısı yalıtım uygulamalarından biridir. Dünya genelinde gelişen teknolojilerle birlikte farklı ısı yalıtım teknikleri uygulanmaktadır. Ülkemizde hem eski binalara hem de yeni binalara mantolama uygulaması oldukça yaygındır. Yaygın olarak kullanılmakta olan bu sistemler ısı yalıtımı ses yalıtımı ve su yalıtımı sağlaması nedeniyle birçok fayda ile içerisinde barındırmaktadır. Uygulamayı yapan ekibin profesyonel olduğundan emin olmanız binamıza yapılan mantolamanın daha uzun ömürlü olması amacına uygun yapılmış olmasını sağlayacaktır. Kaliteli işçiliği ile firmamızdan hizmet ve destek almak için adresinden iletişime geçebilirsiniz.

Mantolama Yaptırırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Mantolama sistemleri bir çok avantajı beraberinde taşımaktadır. Mantolama sistemlerinin avantajları;

  • Binanın iç ısısı ile dış ısısı arasında perdeleme yaparak %40 a varan enerji tasarrufu sağlar.
  • Binanın tamamını sararak duvarlarda oluşacak çatlamaları kırılma dökülme ve benzeri deformasyonları engellemektedir.
  • Mantolama esnasında son cepheye uygulanan yalıtım özellikle sıva ile dış ortamlardan gelebilecek su ve benzeri etkilerden binanın duvarı korunur.
  • Yoğuşma terleme ve benzeri etkileri konuşarak duvarları yıpranmasının önüne geçer.
  • Hem ısı hem su yalıtımı sağlamaktadır.
  • Yaşam alanları içerisinde ısının eşit dağılması ve buna bağlı olarak da daha konforlu bir alan oluşmasını sağlar.
  • Binayı oluşturan ana malzemelerden biri olan temel ve kolon kiriş donatı demirlerinin korozyona uğramasına ve buna bağlı binanın yıpranmasının önüne geçer.

Mantolama sistemleri binanızın özelliğine ve sizlerin tasarım konusundaki isteklerinize bağlı olarak farklılaşabilir. Bu farklılaşmayı sizler yönetebilmek adına uzman ekiplerden destek almalısınız. Cephe yalıtım uygulamaları arasında hem strafor hem cam yünü hem de taşyünü gibi uygulamaları tercih edebilirsiniz. Ancak bulunduğumuz bölgelerin soğuk olması daha iyi bir yalıtım sistemine ihtiyacınız olduğu anlamına gelmektedir. Bu nedenle yalıtım malzemelerini seçerken özellikle strafor kalınlığının 8 santimetreden az olmamasına dikkat etmelisiniz. Uygulamayı yapacak olan firmanın projelendirme ve malzeme listesini dikkatlice incelemelisiniz. Malzemelerin kaliteli seçildiğinden emin olmalısınız.