Örnek Soru Çözümlü TYT Matematik

Örnek Soru Çözümlü TYT Matematik

Sınava girecek öğrencilerin korkulu rüyası olan matematik testini düzenli bir çalışma ile kabus olmaktan çıkarabilirsiniz. Matematik yapamıyorum diyen çocukların dahi istedikleri puanı almaları TYT matematik testinden yeterli neti sağlamalarına bağlı. Bu durum TYT sınavına girecek olan tüm öğrencilerin matematik testi çözmesini ve bu testlerde gerekli net sayısına ulaşmaları gerekir. Düzenli test çözmek konu eksiğinizi tamamlamak ve daha fazla net sayısına ulaşmanız için bir zorunluluktur. “Nasıl olsa çözerim” mantığı ile hareket etmemeniz gerektiğini unutmadan sınava hazırlanmanız gerekir. Piyasada en çok satan ve en çok rağbet gören TYT matematik soru bankası çeşitlerine online mağazalardan ulaşabilir, kolay sipariş ve hızlı teslimat hizmetinden yararlanarak seçmiş olduğunuz kaynağa en kısa sürede sahip olabilirsiniz.

TYT Matematik Konu Dağılımı

TYT matametikte hangi konulardan soru çıktığını bilmeniz kaynak seçiminizi doğru yapmanızı sağlar. Piyasada bulunan kaynak kitapların birçoğu eski baskı olduğu için yeni müfredata uygun olmayabiliyor. Temel Yeterlilik Testi’nde matematik bölümü 40 sorudan oluşur. Bu 40 soru öğrencilerin temel matematik becerilerini ölçmeye yöneliktir ve işlenen müfredata uygun olarak hazırlanır. Şimdiye kadar TYT matematikte soru çıkan konular şunlardır: oran-orantı, sayılar, çarpanlara ayırma, özdeşlikler, denklem çözme, kümeler, fonksiyonlar, permütasyon, kombinasyon, binom, olasılık, istatistik, karmaşık sayılar, parabol, işlem, modüler aritmetik ve mantıktır. Temel matematik ve matematikte önemli bir yere sahip olan geometri sorularını düzenli çalışarak çözmeniz mümkündür.

TYT Matematik Netler Nasıl Artırılır?

Temel matematik testlerinizi artırmak istiyorsanız her gün düzenli olarak test çözmeniz gerekmektedir. Tek başına test çözmek yeterli değildir. Test çözmek epey ilerleme kaydetmenizi sağlayacaktır ancak testte çıkan yanlışlarınızın üzerine gitmediğinizde ya da geriye dönük tekrar yapıp konu eksiğinizi tamamlamadığınızda net sayınız sabit kalacak artmayacaktır. Bunun için hem konu anlatımlı kaynakları kullanmalı hem de TYT matematik soru bankaları ile konuları pekiştirmelisiniz. Online mağazaları ziyaret ederek matematik soru bankası çeşitlerini yakından inceleyebilir, tercih ettiğiniz yayın şirketine ait ürünleri uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz.