REKLAM VERMENİN ARTILARI NELERDİR?

REKLAM VERMENİN ARTILARI NELERDİR?

Büyük küçük her işletme reklam vermelidir. Reklam vermeyen işletmeler sektörde tutunamaz. Çünkü sizinle aynı hizmeti veren ve benzer kalitede ürün veya hizmet arz eden binlerce firma vardır. Tüketicilere bu firmalar arasındaki farkınızı en iyi şekilde hissettirmek için reklamları tercih edebilirsiniz. Reklamlar, dijital veya basılı işlerden oluşabilir. Geleneksel medya araçları günümüzde hala popülerliğini sürdürmektedir. Üstelik geleneksel medya araçlarına dijital medyada da kullanma fırsatına sahip olursunuz. Örneğin; gazetelerin arasında dağıtmak için bir broşür bastırdınız diyelim. Bu broşürün bilgisayar ortamında tasarlanması, aynı zamanda broşürün dijital formatına da ulaşmanız anlamına gelir. Bu sayede bastırdığınız broşürü ister mağazanız içinde dağıtabilir, ister posta kutularında değerlendirebilir isterseniz de mail veya sosyal medya kanalları aracılığıyla tüketicilerle buluşturabilirsiniz. Bu konuda bilgi almak ve merak ettiğiniz soruları sorabilmek açısından internet sayfalarını üzerindeki ilgili online firmalara bakabilir ve buradan detaylı bir şekilde inceleme yapabilirsiniz.

Reklamlar Sayesinde Tercih Edilen Olun

Reklamlar sayesinde ürün veya hizmetlerinizin tanıtımını yapabilirsiniz. Örneğin; ay içerisinde satışı çok fazla gerçekleşmeyen ve elinizde bol bol stoku bulunan bir ürünü promosyon çıkarak tüketicileri kendinizde çekebilirsiniz. İndirimli ürün satışı gerçekleştirmek, tüketicileri mağazaya veya web sitesine çekmeye yardımcı olur. Bu noktada tüketici, ihtiyacı olan diğer ürünleri de inceleme fırsatı bularak alışverişini tamamlayabilir.

Reklamlar Marka Bilinirliği İçindir


Reklamlar, sadece ürün ve hizmet satışı gerçekleştirmek amacıyla değil, aynı zamanda marka bilinirliği sağlamak için de tercih edilir. Marka bilinirliğinin etkin olarak sağlanması, tüketicilerin herhangi bir ihtiyaç duyduklarında akıllarına sizin markanızın gelmesini sağlayacaktır. Örneğin; reklam sayesinde sadece kurumsal bir imaj çizdiğiniz reklam çıkmanız durumunda bile tüketici, ihtiyaç duyması durumunda sizin markanızı tercih edecektir.