Sos Kabı

Sos Kabı

Sos Kabına Kullanan İşletmeler

Evde hazırladığımız atıştırmalıkların ve kızartmaların yanında çoğunlukla sos tüketiriz. Ya da gidilen restoranlarda, kafelerde bir tür meze olan soslarla karşılaşırız. Özellikle dünya mutfağının giderek ülkemizde yaygınlaşması ile çok fazla sos çeşidini de tatmış oluruz. Hatta dışarıdan söylediğiniz yiyeceklerin yanında küçük gr paketlerde sosları görmüşsünüzdür. Sosların kullanılması kadar sos kabının kullanılması da yaygındır. Genellikle tek kullanımlık olması ve ekonomik fiyatlarda temin edilebilmesi sayesinde sos kabına işletme sahipleri tarafından talepler çoğunluktadır. Sos kabının içerisine konulan soslardan ve kullanım alanlarından hareketle değişik sos kabı modelleri bulunur. Evlerinde, işletmelerinde ve iş yerlerinde kullanmak isteyen herkesin kolaylıkla satın alabileceği sos kabı çeşitleri vardır. İşletmelerinizde ya da yemek yemeyi alışkanlık edindiğiniz yerlerde kullanmak için sos kabına ihtiyaç duyuyor iseniz adresinden rahatlıkla sipariş verebilirsiniz. Kimi iş yerinde sipariş üzerine adrese teslim yapılırken kimi iş yerinde de servis açılarak yiyecekler satılır. Bu nedenle de sos kabı çeşitleri kapaklı ve kapaksız olarak temin edilir.

Sos Kabı Siparişi

Gıda sektöründe yer alan işletme sahiplerinin, iş yerlerinde çıkardıkları yiyeceklerin çeşitlerine göre değişik soslar bulunur. Bu sosların değişmesi ile de sos kabı seçenekleri ve tercihleri de değişir. Genel olarak iki çeşit işletmelerde soslar ve sos kabı çok sık kullanılır.

  • Çiğ köfte satımı yapan işletmelerde sos kabına genellikle nar eksisi ve acı soslar konulur. Özellikle nar ekşisi akışkan olduğu için sızdırma yapmayan kapaklı sos kabı tercih edilir.
  • Fast food yiyeceklerin olduğu işletmelerde genellikle patates kızarması, hamburger ve kızartmalar olur. Bu yiyeceklerin yanına da ketçap, mayonez, hardal gibi soslar eklenir. Sos miktarlarının yiyeceklerin boyutu ile orantılı olması da sos kabının büyüklüğünü değiştirir.