BÜYÜK BEDEN BLUZ ALIRKEN KAÇINILMASI GEREKENLER

BÜYÜK BEDEN BLUZ ALIRKEN KAÇINILMASI GEREKENLER

Üst Bölümü Geniş Olan Kadınların Bluz Seçimi

Büyük beden kadınlar giysi seçerken eskisi gibi birkaç model arasından seçim yapmak zorunda kalamıyor. Tekstil sektöründeki gelişmelerle birlikte çok daha fazla model seçeneğine sahip olan kadınlar, standart beden kadınların sahip olduğu giyim ürünlerinin tamamına, hatta çok daha özgün modellere sahip olabiliyor. Tüm bu ürünlere sahip olmak isteyenler gibi e-ticaret sitelerinden vücut tiplerine uygun seçeneklere sahip olabilir. Bu çeşitlilik kimi zaman kadınların yanlış seçimler yapmasına da neden oluyor. Vücut tipi, tercih edilecek bluzun modeli üzerinde tasarruf yapmanıza imkan tanıyor.

Boyun Bölgesi Kısa Olan Kadınların Büyük Beden Bluz Tercihi Nasıl Olmalı?

Göğüs ve göbek bölgesi büyük olan kadınların büyük beden bluz seçiminde dikkat etmesi gereken ilk şey bluzun çok desenli ve dikkat çekici olmamasıdır. Bu tip kadınların vücutlarının alt bölgesini ön plana çıkarması gereklidir. Çok renkli ve desenli modeller, dikkatlerin direk olarak vücudun üst bölgesine yoğunlaşmasına neden olur. Bunu da hiçbir kadın istemez. Bu nedenle bluz seçerken genellikle sade ve düz tasarımlardan yana tercih yapmalısınız.

Kalçası Büyük Kadınların Büyük Beden Bluz Seçimi

Boyun bölgesi ve gerdan olarak tabir edilen alt bölüm kadınların en estetik duran hatları arasındadır. Eğer köprü kemikleriniz belirginse bu bölgeleri ön plana çıkarabilirsiniz. Boyun bölgesi kısa olan kadınların, boğazına sıfır olan bluzları tercih etmemesi gerekir. Bu kadınların genellikle göğüs bölgesini açıkta bırakan, v veya bisiklet yaka bluzları tercih etmesi boynun daha uzun görünmesine yardımcı olacaktır. Kalçanın büyük olması demek, bluzun kalça üzerinde toplanması demektir. Bu gibi durumların meydana gelmemesi için tıpkı eteklerde olduğu gibi yırtmaçlı bluzlar piyasaya sürülmüştür. Bu bluzlar, kiloya bağlı olarak iki yandan açılarak giysinin toplanmasını önler.