Kuru Ciltlere Marul Maskesi İle Çözüm Bulun

Kuru Ciltlere Marul Maskesi İle Çözüm Bulun

Kuru cilt tipine sahip olanlar neler yapabilir?

Çeşitli nedenlerle cildiniz kuru veya çok kuru olabilmektedir. Kuru bir cildin yaşadığı birçok sorunun yanında, özellikle kadınları en çok rahatsız eden kırışıklık problemi de kuru ciltlerde çok sık görülmektedir. Kuru ciltler, diğer ciltlerle kıyaslandığında daha fazla kırışmakta ve zarar görebilmektedir.

Marul Maskesi Yapımı – 1

Siz de canlı ve taze bir cilt görünümüne sahip olmak istiyorsanız öncelikle cildinizin nem dengesini ayarlamanız gerekmektedir. Bunun için çok sayıda kimyasal içeren birçok ürün mevcuttur. Fakat her zaman doğal olandan yana olmamız gerektiğini düşünerek bugün sizlere “marul maskesi yapımı”nı anlatacağız.

– Birkaç yaprak marulu kaynar suda bekletin.

– Kaynar suda bekletilen marulların soğumasını bekleyin.

– Yaprakları yüzünüzde uygulamaya başlamadan önce, yüzünüzü temizlediğinizden emin olun. Temizlenmemiş bir cilde, ne uygularsanız uygulayın, etki etmez.

– Marul yapraklarını 20 dakika yüzünüzde bekletin.

– Yüzünüzü yıkayın ve yumuşak hareketlerle yüzünüze kurulayın.

veya;

– Marul yapraklarını kaynatın.

– Yapraklar erimeye başladığında, doğrayıp bir kaba koyun ve soğumasını bekleyin.

– Yapraklar soğurken yüzünüzü temizleyin.

– Soğuyan yaprakları iyice ezdikten sonra, krem gibi yüzünüze sürün.

– Yüzünüz gerginliği hissetmeye başladıktan 10 dakika sonra yüzünüzü yıkayın.

– Hafifçe kurulayın.

Marul bol miktarda su içerdiğinden cildiniz için çok uygun bir sebzedir. A vitamini destekli marul maskesi ile pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz. Ayrıca içeriğindeki C vitaminli marul maskesi ile cilt lekelerinden de korunabilirsiniz. Marulun faydaları sadece ciltte değil vücutta da çok etkilidir. İyi bir uyku için de marulu kullanabileceğiniz gibi, kadınların adet dönemlerini de rahat atlatmasına fayda sağlamaktadır. Daha birçok etkiye sahip marulu, maske olarak kullanmanızda çok büyük fayda vardır. Kuru ciltler için marul maskesi çok faydalı olacaktır.