Selonoid Valfler Hangi Alanlarda Kullanılır?

Selonoid Valfler Hangi Alanlarda Kullanılır?

Elektromekanik sistemler olarak bilinen selonoid valf kontrol üniteleri, üretim yapılan tüm sanayi ve endüstri kuruluşlarında kullanılır. Elektrikle çalışır ve bobine verilen elektrik enerjisi valfin yönünü değiştirme özelliği ile birlikte pistonun hareket etmesini sağlar. Gaz kontrolü sağlayan vanalar en çok da yangın riski oluşabilecek sistemler için vazgeçilmez unsurlardır. Valf aynı zamanda vana olarak bilinir. Sıvı ve gazların akışını kontrol ederek herhangi bir risk yaşanmasını ve yangın ihtimali ortadan kaldırır.

Selonoid Elektromekanik Valflerin Çalışma Prensipleri

Elektromekanik özellikte tasarlanan vanalar paslanmaz ve sızdırmaz özelliklere sahiptir. Gaz güvenliği elektrikli gaz kesme özelliği sayesinde gerçekleşir. Vana merkezi panoya kapama sinyali verdiği andan itibaren gaz kesilir. Elle kumandalı tiplerde de bu özellikler mevcuttur. Normalde açık ve normalde kapalı olarak adlandırılır. Gerilim gelmediği sürece de gaza yol verir. Giriş, diyafram, basınç odası, basınç tahliye borusu, selonoid ve çıkış özelliklerine sahip çalışma prensiplerine sahiptir. Elektromekanik valf çeşitlerini internet sayfaları üzerindeki ilgili online firmaları inceleyerek sipariş verebilirsiniz.

Selonid Valf Fiyatları

Genel kullanım, buhar ve yakıt selonoid valf çeşitleri için farklı şehir ve ülkelere gitmenize gerek yok. Dünyaca ünlü firmalar tarafından üretilen ve tasarlanan kaliteli modeller online alışveriş kolaylığı ile adresinize teslim ediliyor. Online firmalarda tüm elektromekanik valf çeşitlerini inceleyebilir ve uygun fiyat seçenekleri ile satın alabilirsiniz.