Yavru Köpekler Ne Zaman Eve Getirilmelidir?

Yavru Köpekler Ne Zaman Eve Getirilmelidir?

Yavru köpekler evlere sütten kesilir kesilmez ve ayrıca doğduğu yerlere de çok fazla alışmadan alınması gerekmektedir. Buna göre yavru köpek fiyatları da köpeklerin yaş ve ırklarına göre de değişiklik göstermektedir. Yavru köpekler 7 haftalık olduklarında onları ev yaşantısına alıştırmanız en doğru karardır. Bilinmesi gerekmektedir ki 7 haftalık olan yavru köpekler hem kuru mama yiyecek kadar büyümüş olacaktır hem de dostluk bağı kurulacak kadar küçüktürler.

Yavru Köpekler Eve Nasıl Alıştırılır Ve Tanıştırılır?

Köpekleri yeni evlerine getirir getirmez yeni yuvasını, oyuncaklarını, mama ve su kaplarını gösterin. Bu şekillerde ise köpekler evlerinizin hangi köşesinin kendilerine ait olacaklarını öğreneceklerdir. Yavru köpek fiyatları da her zaman farklılıklar göstermektedir ve evlerine geldiklerinde dinlenirken ya da uyurken onları rahatsız etmemeye de özen göstermelisiniz. İlk iki gece boyunca yavru köpekler eski yerlerini özler huzursuz olması ağlaması ve yemek yememesi de bu sebeple olmaktadır.

Köpekler Yeni Ailesine Nasıl Alıştırılır?

Bütün aile fertlerine köpeklere nasıl davranmaları, kavrama ve tutmaları hakkında gerekli bilgileri vermelisiniz. Her zaman bir elinizle poposunu diğer eliniz ile de göğsünde tutmalısınız. Hiçbir zaman yavru köpekler ön patilerinden ya da ense kökünden tutularak kaldırılmamalıdır. Yavru köpek fiyatları da cins ve ırklarına göre değişmektedir. Ayrıca yavru köpekler ile sert bir şekilde oynamaktan ya da sert şekilde tutmaktan mutlaka kaçınılmak gereklidir. Kendi kendine sizlere yaklaşmasına ve alışmasına izin vermelisiniz.