Marka İhlali ve Hukuki Yaptırım

Marka İhlali ve Hukuki Yaptırım

Marka İhlali

Bir işletmeye ait olan hizmet ya da ticari malın TPE kurumu aracılığı ile tescil edilerek marka haline gelmesi o ürün ya da hizmetin üçüncü kişilerce kullanılmamasını sağlar. Tescil edilmiş bir markanın başka kişi ya da kurumlarca izinsiz kullanılması marka ihlaline girer. Marka ihlali suçtur ve yasal yaptırımı vardır. Markanın korunmasına yönelik yasalar sayesinde marka ihlallerine karşı önlem almak mümkün olur. Marka avukatı ihlal vakalarında yardım alınabilecek mercidir. hukuki sorunlarınızda başvurabilir, profesyonel destek alabilirsiniz.

Marka İhlali Cezası

Sınai mülkiyet hakkına tecavüz edildiği tespit edilirse maddi ve manevi tazminat davası açılabilir. Ayrıca ihtiyati tedbir istenebilir. Hukuki olarak markanın korunması için marka avukatı ile birlikte hareket edilmesi doğru olacaktır. Üçüncü kişilerce markaya verilen zararın tespiti, tanzimi için yasal sürecin en doğru şekilde yürütülmesi ancak profesyonel hukuki destek alınarak olacaktır.

Marka ve Patent Hukuku

Marka sahibi olmak markanızı yasal olarak korumanızı gerekli kılar. Size ait bir markanın başkası tarafından kullanılması maddi ve manevi açıdan zarar etmenize neden olur. Yasal sürecin iyi okunması ve bu süreçte hak kaybınızın önlenmesi için ozdogruhukuk.com dan destek alabilirsiniz. Marka avukatları hukuki süreçte sizin adınıza markanızı temsil eder ve hak kaybı yaşamamanızı sağlar.